Elemzésekből kiderült, hogy magnéziumpótlással erőteljesen csökkenthető a 2-es típusú cukorbetegség, szívelégtelenség, és stroke kockázata. Ennek hatására kezdték feltárni a kapcsolatot a cukorbetegség, a magnézium bevitel és a szív- és érrendszeri betegségek között.
Mit vizsgáltak?
Jelen analízis arra kereste a választ, hogy a pótlólagos magnézium bevitelnek milyen hatása van a szív- és érrendszeri betegségek kialakulására azoknál, akik 2-es típusú cukorbetegségben szenvednek. A szerzők szigorú kutatási kritériumokat felállítva készítették el tanulmányukat, olyan páciensek bevonásával, akiknél a diabétesz (cukorbetegség) már kialakult vagy a veszélyeztetettek körébe tartoznak (pl. inzulinrezisztencia illetőleg elhízás miatt). A vizsgálatban részvevők többségük középkorú vagy idős. A magnézium átlagos dózisa 384mg/nap, átlagos kezelési idő pedig 12 hét volt.
Az eredmények
A magnéziumpótlás csökkentette az éhgyomri plazma glükóz, LDL koleszterin, triglicerid és szisztolés vérnyomás szintjét, egyidejűleg növelte a HDL koleszterin („jó koleszterin”) szintjét. Az elemzések azt is kimutatták, hogy jelentősebb a javulás azoknál, akik már cukorbetegek, mint a veszélyeztetettek körében.
Milyen következtetéseket vonhatunk le?
A magnézium számtalan egyéb biológiai folyamattal együtt szabályozza a sejtek inzulin érzékenységét. A cukorbetegeknél ráadásul gyakran alacsonyabb a vér magnézium szintje, mint egészséges társaiknál. A vizsgálat kimutatta, hogy a magnézium pótlás sokat javít azokon az értékeken, amelyek befolyásolják a szív- és érrendszeri megbetegedésre való hajlamot, mint éhgyomri plazma glükóz, HDL és LDL koleszterin, triglicerid és szisztolés vérnyomás.
Túl az eddig kifejtett jótékony hatásokon a magnézium segíti a mentális egészséget, hiszen támogatja az idegsejtek működését is. Így előmozdítja a 2-es típusú cukorbetegek körében előforduló depresszió kezelését.
Habár önmagában a magnézium szedése nem helyettesíti a hagyományos gyógykezelést, de azt kiegészítve, hozzájárulhat a cukorbetegség hosszú távú szövődményinek mérsékléséhez.
Forrás: Examine.com Research Digest November 2017.
Figyelmedbe ajánljuk a következő megoldási javaslatainkat: