fbpx
WTN HistamEASE™WTN HistamEASE™
GluténmentesLaktózmentesSzójamentesHormonmoduláns mentesÁsványi olaj mentes

WTN HistamEASE™

90 minikapszula
5.800 Ft
Futárszolgálat ikon

22.500 Ft felett
ingyenes kiszállítás

Aktuális ajándékaink ikon

Ajándéktermék
az első vásárlóinknak

A törzsvásárlói program
a következő kedvezményre jogosít fel,

ha vásárlásaid összege 2023.01.01.-től:

120e-240e Ft között van - 10% kedvezmény

240e-360e Ft között van - 15% kedvezmény

360e Ft felett van - 20% kedvezmény

Tehát mindig az előző 2 év, és az idei évi
vásárlásaid összegéből számolódik a
törzsvásárlói státuszod.

A termékkel kapcsolatos további, részletes információkért kattints az alábbi fülekre

Hatékony és testreszabható megoldás az allergiás és hisztaminos tünetek enyhítéséért

A hízósejtek (masztociták) a szervezet védekezésében vesznek részt, hisztamint és más gyulladáskeltő anyagokat tárolnak. Fertőzés esetén ezeket felszabadítják magukból, ami a természetes immunválasz része. Probléma akkor történik, amikor különböző, elsőre ártalmatlannak tűnő anyagok (pl. a kipufogógáz, növényvédőszerek stb.) túlzottan ingerlik ezeket a sejteket, ami hisztamintúltermeléshez és tünetekhez vezet. A hízósejt-aktivációs szindróma egy olyan állapot, ahol a hízósejtek száma normális, de ha túlzottan aktiválódnak, akkor túl sok gyulladásos anyagot szabadítanak fel.
A hízósejt-aktivációs szindróma gyakori kiváltója a penész: a belélegzett spórák toxinokat termelnek, amelyek folyamatosan aktiválják a hízósejteket, hisztamintöbbletet okozva.

Allergiák esetén szintén nagy mennyiségű hisztamin szabadul fel ezekből a hízósejtekből, ami a tipikus tüneteket okozza: viszketés, duzzanat, tüsszögés. Kiváltóik lehetnek pollen, por, állatszőr, rovarcsípés, ételek vagy gyógyszerek – ezek allergiás szezonban vagy érintkezéskor súlyosbíthatják a panaszokat.

A hízósejt-aktivációs szindrómában a hízósejtek hiperaktív állapotban vannak, azaz túlérzékenyen reagálnak. A probléma az, hogy ezt a hiperaktív állapotot nem lehet kikapcsolni. A sejteknek ez a túlzott aktivitása a hisztamin és más kémiai szabályozó anyagok (citokinek, heparin, interleukinok, prosztaglandinok) nem megfelelő, hanem túlzott felszabadulását okozza, ami krónikus gyulladáshoz vezet az egész szervezetben, és aminek további hisztaminos tünetek a következményei.

A WTN HistamEASETM a hízósejtek stabilizációja révén támogathatja a szervezet harmonikus működését, amely eredményeképpen kevesebb hisztamin szabadulhat fel.

 

Milyen esetekben használd?

A tünetek közül gyakorlatilag minden hisztamintöbblettel kapcsolatos tünet előfordulhat, ám a hízósejt-aktivációs szindrómához ezek köthetők jobban:

  • Orrfolyás, tüsszögés, szemviszketés, köhögés, szájpad viszketés, légszomj
  • Asztma
  • Bőrtünetek (csalánkiütés, viszketés, bőrpír)
  • Szapora szívverés, szédülés, ájulás
  • Alacsony vérnyomás
  • Emésztőrendszeri tünetek (hasmenés, hasi görcs, hányás, hányinger, émelygés)
  • Izomgörcsök (amin nem segít a magnézium), menstruációs görcsök
  • Fejfájás, migrén
  • Szorongás, hangulatingadozás
  • Krónikus fáradtság
  • Fibromyalgia – egy krónikus fájdalomszindróma, mely főleg az izmokat és a lágy szöveteket érinti, ám számos más tünet is kísérheti, például fáradtság, alvászavarok, memória- és koncentrációs problémák).
  • Hidegrázás
  • Túlzott izzadás
  • Kognitív diszfunkció – amikor a gondolkodás, az emlékezet, a figyelem, a koncentráció és a problémamegoldás csökkent hatékonysággal működnek. Ezt a jelenséget gyakran mentális ködnek is nevezik.
  • Látászavarok

Tehát a WTN HistamEASETM ezekben az esetekben lehet kedvező választás.

 

Miben más a WTN HistamEASETM, mint a WTN Allrgen-XTM, és mikor melyiket érdemes választani?

Mindkét termék hasonló célokra lett létrehozva (hízósejtek stabilizációja), ám a termékösszetevők működései eltérőek.
Az alapszabály az, hogy minden ember működése egyedi, ezért a legjobb, ha valaki kipróbálja, nála melyik működik jobban. Az egyik biztosan fog. A választásban természetesen tudunk támpontokat adni.

Jelen esetben az a lényeg, hogy a szervezetünk normális működése során milyen sebességgel bontja le a hangulatunkat befolyásoló hormonokat (adrenalin, dopamin, szerotonin stb.). Ezt a genetikánk befolyásolja alapból. Teljesen más a személyiségünk, ha gyorsan, illetve, ha lassan.

1. Amennyiben valaki

  • szereti az olyan sportokat, amelyek nagy adrenalinlökettel járnak (mindenféle extrém sport, nagy sebességgel történő száguldás, ejtőernyőzés, búvárkodás stb.),
  • nem különösebben fontos számára a rend,
  • sokkal jobban teljesít nyomás alatt (pl. rövid határidős munkák), akkor azok gyorsan bontják a már említett hormonokat.

Nekik a WTN Allrgen-XTM-et ajánljuk elsősorban.

2. Amennyiben valaki

  • teljesen rendmániás,
  • kifejezetten kerüli a stresszhelyzeteket, mert szétesik a fókusza (ami alapból viszont nagyon jó),
  • kifejezetten kerüli az extrém sportokat, azok lassan bontják a már említett hormonokat.

Nekik a WTN HistamEASETM -t ajánljuk elsősorban.

Mivel előfordulhat a két bemutatott állapot közötti, köztes állapot is (pl. valaki nem rendmániás, csak szimplán szereti a rendet stb.), ezért a javaslatunk csak tájékoztató jellegű. A gyakorlati tapasztalatunk az, hogy először a WTN HistamEASETM-t érdemes kipróbálni és amennyiben 3-4 hét alatt sem következik be a várt hatás, így a WTN Allrgen-XTM-et érdemes használni.

 

Miben más a WTN HistamEASETM a hasonló termékekhez képest?

A WTN HistamEASETM egyedülálló összetételének köszönhetően egy teljesen új szemléletet valósít meg a magyar piacon. Azok számára is hatékony lehet, akiknek a hagyományos összetevők pl. kvercetin nem működnek hatékonyan.

 

Miért és hogyan működik a WTN HistamEASETM?

A megértéshez kicsit távolabbról szükséges elindulni, mert néhány fogalmat és működési mechanizmust ismerni kell a helyes értelmezéshez.

Néhány szóban a hisztaminról

A hisztamin egy jelzőmolekula, amely számos testi folyamatban részt vesz. Koncentrációjának zavara (akár túl nagy, akár túl kicsi) az egész testben problémákat okozhat. Mivel a hisztaminreceptorok sokféle szövetben jelen vannak, a hisztamin hat a légző-, emésztő-, szív- és érrendszerre, valamint a bőrre, méhre, petefészkekre és agyra is. Túlzott jelenléte sokféle, látszólag össze nem függő tünetet válthat ki, például szapora szívverést, szédülést, pánikrohamot vagy asztmát stb.

A hisztaminérzékenység (vagy hisztamin-intolerancia) döntően háromféle folyamat eredményeképpen alakul ki:

  1. túl sok hisztamin képződik a szervezetben (pl. gyulladás vagy hormonális változások miatt),
  2. túl sok hisztamin jut a szervezetbe (pl. ételekből), illetve
  3. valami miatt a testünk nem győzi lebontani a hisztamint (pl. gyógyszerek szedése következtében).

A lényeg tehát az, hogy a hisztaminra szükségünk van. Viszont az se jó, ha túl nagy koncentrációban van jelen és az sem, ha túl kicsiben. A túl nagy hisztaminszint tengernyi problémát okoz. A túl kicsi hisztaminszint is okoz tüneteket, viszont igen ritkán fordul elő. Ezért ennek megfelelően a hisztamintöbbletre érdemes gyakorlati szempontból koncentrálni.

Ennek megfelelően az előzőleg felsorolt tételeket érdemes tovább bontani, hogy célzottan azonosíthatóak legyenek azok az eszközök, illetve étrend-kiegészítők, amelyek segíthetnek a szervezeti egyensúlyok helyreállításában.

A hisztaminérzékenység állapotában a gyulladás egy nagyon hangsúlyos tényező, amit további alrészekre célszerű bontani:

     I/1. Emésztőrendszeri problémák
     I/2. Mikroorganizmusok/bakteriális és gombás fertőzések
     I/3. Masztocita aktivációs szindróma (MCAS)

 

I/3. Masztocita aktivációs szindróma kicsit részletesebben

Vannak speciális, védekezést segítő sejtjeink (pl. masztociták, más néven hízósejtek), amelyek többek között hisztamint raktároznak magukban. Amikor a szervezet azt érzékeli, hogy valamilyen fertőzés lép fel, akkor a hízósejtek nagy mennyiségben szabadítják fel magukból a hisztamint (és más gyulladáskeltő anyagokat), amely a természetes védekezési folyamat része. Gond akkor van, ha látszólag ártalmatlan anyagok (pl. kipufogógázok, növényvédőszerek stb.) túlságosan irritálják ezeket a sejteket, amelyek válaszreakcióként túl sok hisztamint löknek ki magukból. Ez gyakran eredményezhet túlzott hisztaminszintet, illetve ehhez kapcsolódó tüneteket.

A hízósejt-aktivációs szindróma leggyakoribb okozója a „közönséges” penész. A belélegzett penészgomba spórák toxinokat termelnek, és folyamatosan stimulálják ezeket a speciális sejtjeinket, aminek hisztamintöbblet a vége.

Amikor allergia jelentkezik, a hisztamin nagy mennyiségben szabadul fel a hízósejtekből. Ez felelős az allergiás tünetekért, mint a viszketés, duzzanat és tüsszögés. Az allergiás reakciókat különböző anyagok válthatják ki, például pollen, por, állatszőr, rovarcsípések, ételek vagy gyógyszerek. Ezek az allergének az allergiás szezonban vagy allergénnel való érintkezéskor súlyosbíthatják a tüneteket.

A WTN HistamEASETM és a WTN Allrgen-XTM az alábbi esetekben segíthetnek

Az eddigiek alapján talán már kitaláltad, hogy a hízósejt-aktivációs szindrómát csillapítani ugyan lehetséges, de a cél nem lehet más, mint megtalálni és megszűntetni a gyökérokokat. Ehhez mindenképpen szakember bevonását ajánljuk, de a leggyakoribb okokat megadjuk:

  • Penésznek való kitettség.
  • Nehézfémekkel való érintkezés.
  • Glifozát (Round-Up) növényvédőszernek való kitettség.
  • Bartonella és egyéb bakteriális fertőzések.

A felsoroláson felül még sokféle lehet, mert a modern életünk “gondoskodik róla”, hogy nagyszámú olyan idegen vegyülettel találkozzunk, amelyeket evolúciós szinten nem tud kezelni a szervezetünk, de a felsorolt négy közül is a penészgomba a leghangsúlyosabb, és leggyakoribb tényező.

Ha úgy döntesz, kipróbálod a WTN HistamEASETM-t, vagy a WTN Allrgen-XTM-t, és azt tapasztalod, hogy a tüneteid mérséklődnek, akkor ez annak a jele, hogy nagy valószínűséggel a fent felsorolt okok közül egy vagy több téged is érint. A gyógyuláshoz mindenképpen szakember bevonását javasoljuk.

 

A hatékonyságot megalapozó tudományos háttér

A fejlesztés során a következő lektorált szakirodalomból merítettünk:

  • Mekkora a minikapszula pontosan?
    mekkora minikapszula merete grafika

WTN HistamEASE™

Összetevők (1. táblázat): feketecsalán kivonat, indiai csalángyökér koncentrátum, zselatin (kapszulahéj), bajkáli csucsóka koncentrátum, fenyőkéreg kivonat.

WTN HistamEASE™ használati javaslat:

  • Ajánlott mennyiség: napi 1 kapszula, lehetőség szerint étkezés közben, vagy közvetlenül utána.

Figyelmeztetés

  • Autoimmun betegségek esetén alkalmazása előtt konzultálj kezelőorvosoddal vagy gyógyszerészeddel.
  • Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
  • Az ajánlott napi mennyiséget ne lépd túl!
  • A készítmény gyermekektől elzárva, száraz, hűvös, sötét helyen tartandó.
  • Ha bármely termékösszetevőre allergiás, túlérzékeny vagy, ne használd a terméket!
  • Nagyon javasolt az étrend-kiegészítők szedését elkülöníteni a kávé fogyasztásától! Legalább fél órával a kávé fogyasztása előtt, vagy fogyasztás után min. 2 órával célszerű bevenni.
  • Nem javasolt az étrend-kiegészítők bevétele tejalapú készítményekkel!
  • Amennyiben több étrend-kiegészítőt szedsz, akkor konzultálj szakemberrel, hogy milyen sorrendben célszerű szedned őket ahhoz, hogy ne érvényesüljön a hatóanyagok közötti esetleges kioltó hatás.
  • Használata kúraszerűen javasolt, amennyiben a kezelőorvosod, természetgyógyászod nem javasolta másképp.

Ez a termék nem vegán:

  • Mert a kapszula alapanyaga nagytisztaságú marhazselatin.
5.800 Ft

Ha értesülni szeretnél legújabb akcióinkról, ajándékainkról

Kérjük töltsd ki!
Kérjük töltsd ki!
Elolvasás után jelöld be a mezőt!
Kérlek, ezt a mezőt is töltsd ki!
Invalid Input
"Nem vagyok robot" teszt sikertelen.

Elérhetőségeink

Központi telefonszámunk:
+36 1 800 1999
Munkanapokon 9:00-15:00 között.

E-mail: info@wtn.hu
Terméktanácsadás: kérdéseit várjuk a hogyan@wtn.hu e-mail címre.

Telefon mellékek

1-es mellék: Leadott megrendelések
2-es mellék: Csomagszállítás
3-es mellék: Számlázás
4-es mellék: Viszonteladói, kiskereskedelmi információk

Kövess Minket