WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő nőknek
22.500 Ft felett
ingyenes kiszállítás
Ajándéktermék
az első vásárlóinknak
A törzsvásárlói program
a következő kedvezményre jogosít fel,
ha vásárlásaid összege 2022.01.01.-től:
120e-240e Ft között van - 10% kedvezmény
240e-360e Ft között van - 15% kedvezmény
360e Ft felett van - 20% kedvezmény
Tehát mindig az előző 2 év, és az idei évi
vásárlásaid összegéből számolódik a
törzsvásárlói státuszod.
A termékkel kapcsolatos további, részletes információkért kattints az alábbi fülekre
A nők kb. 90%-a ösztrogéndominanciával küzd.
A környezetben jelenlévő xenoösztrogének (szintetikus, ösztrogén hormonként viselkedő vegyületek) nagymértékben hozzájárulnak ennek az állapotnak a kialakulásához. Mielőtt azt gondolnánk, hogy ránk ezek az anyagok nincsek hatással, sajnos tisztába kell lenni azzal a ténnyel, hogy az ipari kibocsátás következtében, a szintetikus tisztítószerek, a különböző égéstermékek is tartalmazhatják. Ezáltal az élelmiszereink döntő többsége is. Ebből a szempontból legnagyobb kockázatot az állati eredetű élelmiszerek jelentik, amelyek zsírtartalmuk révén sokkal nagyobb koncentrációban tartalmazhatják, mivel zsírban oldódó vegyületekről beszélünk.
Így talán nem is meglepő, ha hormonális egyensúlytalansággal küzdünk. Az ebből fakadó problémák skálája szinte végtelen. A fokozott fáradékonyság, a vékonyodó hajszálak, vagy a folyamatos hízás mind jelezhetik a szervezetben a túl sok ösztrogén jelenlétet. Sajnos sok esetben ennél sokkal többről van szó. Súlyos egészségügyi problémát tud előidézni a xenoösztrogének fokozott jelenléte a szervezetben, mint
- a nőgyógyászati problémák (endometriózis, mióma)
- a reproduktív szervrendszert érintő rosszindulatú folyamatok
- a meddőség mind nők mind férfiak esetében
- szívrendszert érintő megbetegedések…
A természetben megtalálható gyógynövények és hasznos anyagok képesek a xenoösztrogének negatív hatását ellensúlyozni.
A xenoösztrogének veszélye abból adódik, hogy képesek az ösztrogénreceptorok helyére bekötődni. A növényi hatóanyagok, melyek természetes fitoösztrogént tartalmaznak képesek leszorítani a xenoösztrogéneket. A WTN étrend-kiegészítője számos gyógynövényt tartalmaz, kifejezetten erre a célra. A maca, lenmag, vagy a kínai angyalgyökér, a hormonrendszer egyensúlyának beállításán túl, erősíti az immmunrendszert, vitalizál és nyugtató hatása révén képes a stressz szintet csökkenteni a szervezetben.
A kutatások és tapasztalatok alapján a fitoösztrogéneket főleg a menstruációs ciklus első felében érdemes alkalmazni.
Kínai angyalgyökér kivonat (Dong Quai Root Extract)
Legalább 628 lektorált szakirodalmi forrás szerint számos nőgyógyászati problémára gyakorol pozitív hatást.
- Természetes ösztrogén és hormonszabályozó, régóta használják a változó kor alatt hőhullámok kezelésére valamint idegességre és görcsök mérséklésére.
- A kínai angyalgyökérről azt tartják, hogy egészségesen tartja a méhet, és szabályozza a menstruációs ciklust, csillapítja a rendellenesen erős vérzést, enyhíti a menstruációt megelőző tüneteket, a menstruációs görcsöket, és csökkenti a hüvelyszárazságot.
- Ezeken kívül szabályozza a hormonális egyensúlyt, serkenti az immunrendszert és az anyagcsere folyamatokat.
- További alkalmazási területe lehet még a fejfájás, a légzőrendszer reumatológiai megbetegedése.
Vörös málnalevél kivonat (Red Raspberry Leaf Extract)
Legalább 26 lektorált szakirodalmi forrás szerint különösképpen ajánlott a változókor és mensturációs problémák esetén.
- A vörös málna levelét női panaszok sokaságára használják. Enyhítik a görcsöket, „kívánósságot”, csökkenti a túl erős vérzést.
- Javítja a méh tónusát a változó korban lévő nőknek, csökkenti a hőhullámokat.
- Régóta alkalmazzák a termékenység fokozására is.
Vöröshere kivonat (Red Clover Extract)
Legalább 2142 lektorált szakirodalmi forrás szerint jelentősen hozzájárul a nyugodt és kényelmes változókorhoz.
- Segíti a nőket a változókor okozta árulkodó jelek kezelésében, mint a hőhullámok, izzadás, nyugtalanság, és ingerlékenység.
- Igen nagy mennyiségben tartalmaz izoflavonokat, amelyek jótékony hatással vannak a változó korban lévő nők hormonháztartására.
- Támogatja a nyirokrendszer megfelelő működését.
- Használatos mell, petefészek, nyirokrenszer degeneratív megbetegedéseire, illetve egyéb krónikus degeneratív betegségek, köszvény, szamárköhögés, száraz köhögés esetén is.
- Segíti a nőket a mentális és fizikai kényelem elérésében a változókor idején, illetve segít megszüntetni a változókor okozta kényelmetlenségeket.
- A vöröshere olyan ásványokat is tartalmaz, mint pl. a kálcium, megnézium, króm, kálium, továbbá vitaminokat, pl niacint, thiamint és C vitamin.
Maca gyökér kivonat (Maca Root Extract)
Legalább 29 lektorált szakirodalmi forrás szerint jól használható női hormon egyensúlytalanság, menstruációs zavarok és a változókor tünetei ellen.
- Kiváló energiaforrás. Támogatja a fizikai és mentális teljesítményt. Elősegíti az optimális állóképesség, pozitív érzelmek és életerő fenntartását.
- A maca-t anemia és krónikus fáradtság szindróma (CFS) ellen, az energia, állóképesség, sportteljesítmény, memória és termékenység növelésére használhatják.
- A maca szintén használható a megfelelő csontsűrűség alakulásában (osteoporosis), depresszió, gyomorrák, illletve a szexuális vágyak felébresztésére és az immunrendszer erősítésére is.
- A maca vitaminokban, ásványi anyagokban, létfontosságú zsírsavakban, és fehérjében gazdag. Ezek a tápanyagok alapvetően támogatják az energiaszinteket és segítik a sérülésekből való gyógyulást is.
Lenmag kivonat (Flaxseed Lignans)
Legalább 364 lektorált szakirodalmi forrás szerint ösztrogenikus tulajdonságokkal rendelkezik, ezért hozzájárulhat az egészséghez a változókor idején.
- A lignánok fitonutriensek, melyek segíthetik a hormonszint normalizálását. Antioxidánsokban gazdagok és az immunrendszert támogatják, a fitoösztrogénekkel együtt segítségünkre lehetnek a változó kori tünetek kezelésében.
- A HSD (11-béta-hidroxiszteroid-dehidrogenáz) enzimek gátlásával hozzájárulhatnak a kortizol stresszhormon szintjének csökkenéséhez, ami gátolhatja főleg a hasi részen lévő zsírpárnák kialakulását / növekedését.
- A mellrák kockázata jelentősen kisebb azoknál a változó koron túl lévő nőknél, akiknek az étrendje gazdag az ösztrogénhez hasonló lignánokat tartalmazó növényekben. Számos tanulmány a magas fitoösztrogén szintet összefüggésbe hozza az alacsony degeneratív mellelváltozás kockázatával.
- Elősegíti az egészséges szívműködést.
- Támogatja a bélműködést, hozzájárul a normális bélműködés fenntartásához, a bélműködés rendszerességéhez, illetve az egészséges gyomor és emésztési rendszerhez.
Amit még érdemes tudnod
- Az étrend-kiegészítő összesen 5 aktív, természetes komponenst tartalmaz.
- Nem tartalmaz semmilyen adalékot, színezéket, síkosítót, térfogatnövelőt vagy fényező anyagot.
A hatékonyságot megalapozó tudományos háttér
A fejlesztés során a következő lektorált szakirodalomból merítettünk.
- Kiknek nem javasolt a WTN ciklusbarát étrend-kiegészítő?
Várandós anyukáknak és gyerekeknek nem javasolt.
- Miért van az, hogy több, különböző nevű csomag is ugyanazokat a termékeket tartalmazza?
A hormonegyensúlyban jelentkező zavarok nagyon változatos tüneteket produkálnak és az érintettek legtöbbször sajnos nem ismerik fel, hogy mi a gond gyökere. Ezt tetézi, hogy a klasszikus orvoslás se foglalkozik legtöbbször ezekkel az összefüggésekkel.
A problémák bármely életkorban előfordulhatnak és látszólag függetlenek egymástól. Ilyen lehet például a koncentrációs zavar és a felborult menstruációs ciklus vagy az alacsony libidó és az elvékonyodó haj. Ki gondolná, hogy a háttérben hormonális egyensúlytalanság áll nagy valószínűséggel?
Ezért döntöttünk úgy, hogy a téged segítve összecsoportosítjuk és csomagokat formálunk azokból a termékekből, amelyeket egy-egy adott problémára ajánlunk.
Ezeket a megoldáscsomagjainkat az "egészségvédő megoldások" és "bőrszépítő megoldások" menüpontok alatt találod.
- A használatról mit kell tudni?
A növényi ösztrogén tartalmú termékeket a ciklus első felében érdemes beilleszteni.
A fitoprogeszteron krémeket pedig jellemzően a ciklus második felében szokás használni.
1.ábra - Az ösztrogén és a progeszteron koncentrációjának változása a női ciklusban.
- Milyen zselatint használunk a kapszulás termékek esetében?
Kizárólag nagy tisztaságú marha zselatinból készült kapszulákat használunk.
WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő nőknek
Összetevők (1. táblázat): kínai angyalgyökér kivonat, vörös málnalevél kivonat, zselatin (kapszula), vöröshere kivonat, maca gyökér kivonat, lenmag kivonat.
Lenmag, maca gyökér, málnalevél, vöröshere, angyalgyökér: egy kapszula, amely biztosan őrzi a női hormonrendszer egyensúlyát
Szabálytalan, fájdalmas a menstruációd? Kellemetlen változókori tünetek keserítik az életedet? A növényi ösztrogének fogyasztása nagyon sok esetben enyhíti a változókori és a menstruációs panaszokat és hozzájárulhat a várva várt gyermekáldás beköszöntéhez is. Igen ám, de az interneten böngészve számos gyógynövényről olvasható ez az állítás. Melyiket válaszd ezek közül? Ha nem tudod pontosan, hogy változókori tüneteid vagy menstruációs, hormonális zavaraid kezelésére melyik gyógynövény lenne a leghatékonyabb, a WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő lehet a legjobb megoldás. A WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő ugyanis a menstruációs problémák és változókori panaszok kezelésében leginkább hatékony gyógynövényeket együtt tartalmazza!
A meddőség, a havonta jelentkező menstruációs görcsök, a lassan felkúszó kilók, a kiszámíthatatlan ciklus és a változókori tünetek egyaránt alapjaiban ingatják meg egy nő lelki egyensúlyát. A női nemi szervek működésének zavaraira utaló panaszok alapvető női mivoltában kérdőjelezik meg egy nő személyiségét. Hatásukra a szebbik nem tagjai kortól függetlenül pont nőiségükben érzik értéktelennek magukat. A WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő segítségével újra magabiztos és tettre kész nőnek érezheted magad!
A menstruációs panaszok, változókori tünetek, meddőség gyakori oka: az ösztrogén dominancia
Az ösztrogén dominancia a női hormonháztartás ösztrogén-progeszteron egyensúlyának eltolódása az ösztrogén felé. A nők nemzőképes időszakát végig kísérő menstruációs ciklusok első felében az ösztrogén hormon szintje magasabb, a tüszőrepedést követően pedig a progeszteron hormon termelődése kerül előtérbe. Együttesen biztosítják a női szervezet fogamzóképességét.
Ösztrogén dominancia nemcsak az ösztrogén hormon fokozott termelődése révén alakulhat ki. Az esetek igen jelentős részében ugyanis az ösztrogén túlsúly oka a progeszteron hormon elégtelen termelődése a szervezet ösztrogénszintjéhez képest. Ennek számos oka lehet, többek között a stressz, a külső környezetből származó vegyszerek révén a szervezetbe kerülő xenoösztrogének, azaz ösztrogénhez hasonlóan viselkedő vegyületek, a nagy mértékű elhízás, illetve a változókori hormonszint ingadozások is ide tartozhatnak.
Az alábbi tünetek jelentkezése esetén a kiváltó okok keresése, illetve kezelése kapcsán az ösztrogén hormon aránytalan emelkedésére is gondolni kell:
- szabálytalan menstruációs ciklusok
- menstruáció előtt, vagy egyéb időszakban érzett mellfeszülés, ödémásodás, vízvisszatartás
- gyakori fejfájás, migrén, gyengeségérzet
- ingerlékenység, szomorúság, depresszió, kedvetlenség, koncentrációs nehézségek
- csökkent szexuális késztetés
- súlygyarapodás a megszokott étrend betartása ellenére is
- álmatlanság
- szívdobogás érzés
- vércukorszint ingadozás, édességek kívánása
- jóindulatú csomók a mellben
- endometriózis, PCOS, meddőség
- pajzsmirigy alulműködés tünetei: elvékonyodó haj, hízás, fáradtság, hidegérzet, székrekedés
A fentiek mellé jellegzetes változókori panaszok is társulhatnak:
- hőhullámok
- éjszakai izzadás
- hüvelyszárazság
- vizelet visszatartási nehézségek
Az ösztrogén hormon szintje a szervezetben egyszerű vérvizsgálattal kimutatható.
Túlsúlyban az ösztrogén hormon
Sokan tisztában vannak azzal, hogy az ösztrogén hormont a petefészek termeli, azt viszont sokkal kevesebben tudják, hogy a zsírsejtek is hozzájárulnak az ösztrogén előállításához. Mely tényezők befolyásolják a női szervezetben a progeszteron és az ösztrogén hormon egyensúlyának alakulását?
- A menopauza felé vezető években az ösztrogén hormon termelődése csökken, mígnem bekövetkezik a fogamzóképesség elvesztése, a petefészek működése leáll, elmarad a menstruáció. Ezen időszak alatt a hormonszintek változékonyan alakulnak, annak ellenére is igen gyakran alakul ki ösztrogén dominancia, hogy az ösztrogén hormon termelődése tulajdonképpen csökken, ámde a ciklus során még az ösztrogénnél is kevesebb progeszteron hormon termelődik, így mégis kialakul az ösztrogén túlsúly. Ez az állapot nagyon gyakran okoz szabálytalan menstruációs ciklusokat, a vérzészavarokat, illetve a jellegzetes változókori panaszokat; pl. a fejfájás, a hőhullámok, az ingerültség, a szomorúság, a hízékonyság, a hajhullás, a libidócsökkenés és az álmatlanság fennállását.
- Mivel az ösztrogént nemcsak a petefészek, hanem a testzsír is termeli, az ülő életmód és a nagy mennyiségben rendelkezésre álló élelmiszer okozta civilizációs betegség, az elhízás is nagy mértékben hozzájárul az ösztrogén dominancia okozta számos női egészségügyi probléma terjedéséhez.
- A nők harmincas éveinek vége felé általában csökken a fogamzóképességük, egyre többször fordul elő, hogy egy-egy ciklusban nem történik ovuláció. Ennek hiányában azonban a ciklus második felében nem termelődik progeszteron. A hormonális egyensúly az ösztrogén dominancia irányába tolódik el, ennek következtében azonban egyre gyakoribbá válhatnak a tüszőrepedés nélküli ciklusok, ami tovább erősíti az ösztrogén túlsúlyt. Nagyon sok esetben a harmincas nők meddőségét is ez az ördögi kör okozza.
- „A korral járó hormonális változások teljesen természetes folyamatok” - mondhatnák a fentieket olvasván. Kétségtelen, hogy a női szervezet működésével együtt jár a hormonszintek változása. A progeszteron hormon gyors csökkenése miatt bekövetkező ösztrogén túlsúly azonban nem természetes jelenség, kialakulásának oka nagyon sok esetben a stressz. A nehéz élethelyzetekre adott válaszreakciók, erőfeszítések forrása a kortizol hormon, melyet a szervezet stresszhelyzetben állít elő. A probléma a modern életkörülmények miatt egyre fokozódó, állandósuló stresszhelyzettel van, a kortizol hormont ugyanis a test a progeszteron felhasználásával képes előállítani. A progeszteron szint tartós csökkenése pedig a női hormonrendszer egyensúlyának felborulásához, az ösztrogén dominancia, és az ebből eredő női problémák állandósulásához vezet.
- Az egyre inkább elterjedő fogamzásgátlókban található ösztrogén hormon maradványai az ivóvízben is fellelhetők.
- A mezőgazdaságban és az iparban használt vegyszerek maradványai, illetve a szintetikus úton előállított kozmetikumok révén a szervezetbe jutó vegyületek között is találhatók xenoösztrogének: ezek az anyagok a szervezetbe kerülve az ösztrogénéhez hasonló hatásokat okozhatnak.
Az ösztrogén dominancia egyik következménye a hízékonyság, a testzsír mennyiségének növekedése, és az izomtömeg csökkenése is lehet. Ez a jelenség a változókorban lévő nők számára egyre gyakoribb és egyre nagyobb problémát jelent. A mai korban, amikor a fiatalos külső egyre inkább felértékelődik, sőt lassan elvárássá válik, a nők fokozott nyomás alatt érzik magukat, amikor mindenféle diéta és edzés ellenére testalkatuk nemhogy feszesebbé nem válik, de egyre csak szaporodnak a kis zsírpárnák. Sajnos a női szervezet működése nincs tisztában a média közvetítette ideális testkép mítoszával és a biológiailag évmilliók óra beprogramozott menetrend szerint működik Ez pedig a fogyókúrát ellehetetlenítő ösztrogén dominancia malmára hajtja a vizet, ugyanis az ösztrogén hormont maguk a zsírsejtek is termelik, így önmagában az elhízás is az ösztrogén dominancia kialakulásához vezethet.
Angyalgyökér kapszula, maca gyökér por, maca kapszula, fitoösztrogén tabletta, vöröshere kapszula, lenmag kapszula és társaik
A női hormonrendszer működését támogató gyógynövények tárháza széles: a bioboltokban számos márkanév alatt kapható angyalgyökér kapszula, vöröshere kapszula, lenmag kapszula, maca gyökér por vagy maca kapszula, nem beszélve a nemi hormonok pótlására hivatott különböző teákról, a cickafarkfűtől a málnalevélen át a barátcserje készítményekig. A megoldást kereső nők egy része egy idő után össze-vissza szed mindenfélét, a széles választékból azt sem tudja, mit válasszon, az interneten pedig szinte mindegyik készítményhez kapcsolódóan talál néhány sikertörténetet. Így aztán a reménybeli kismamák egy része reggel, délben és este, a ciklus első és második felében, illetve hónapról hónapra is más-más készítmények sokaságát próbálja ki. A WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő egyik legnagyobb előnye a gyógyteák sokaságával szemben, hogy a női hormonrendszerre jótékony hatást gyakorló növények; a málnalevél, a vöröshere, a lenmag, a maca gyökér és a kínai angyalgyökér ereje egyetlen kapszula formájában egyesül. A maca gyökér tea vagy az angyalgyökér tea helyett a kapszula fogyasztása könnyebb és kiszámíthatóbb adagolást tesz lehetővé. Azok számára, akik a számtalan gyógytea hosszú távú alkalmazásának következtében gyomorpanaszokkal küzdenek, a maca gyökér, a vöröshere, a lenmag és a málnalevél erejével kiegészített kínai angyalgyökér kapszula használata különösen jó megoldás lehet.
A vöröshere, a málnalevél, a maca és a lenmag hatása megsokszorozza a kínai angyalgyökér kapszula erejét!
Mire jó a fitoösztrogén, azaz a növényi ösztrogén?
A természetes növényi kivonatokban található növényi ösztrogén képes lehet arra, hogy semlegesítse a városi környezetben egyre szaporodó xenoösztrogének hatását. A természetes növényi ösztrogén vegyületek a szervezetbe jutva kiszoríthatják a szervezet által ösztrogén hormonnak érzékelt vegyi anyagok származékait. A WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő természetes növényi összetevői egymás hatását erősítik:
- Kínai angyalgyökér
A WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő egyik fő hatóanyaga, a kínai angyalgyökér egyensúlyban tartja a női hormonháztartást, szabályozza a menstruációs ciklust, csökkenti a menstruációs görcsöket és az erős vérzést. Az évezredes tapasztalatok alapján enyhíti a változókori panaszokat is. - Vörös málnalevél
A hőhullámok csökkentéséhez a vörös málnalevél kivonat is hatékonyan hozzájárul. Ezen kívül erősíti a méhet, görcsoldó és vérzéscsillapító hatással is rendelkezik. A népi gyógyászatban a vörös málnalevelet a termékenység fokozására is használják. - Vöröshere
A vöröshere a kapszula ásványi anyagokban, vitaminokban és a női hormonháztartásra jótékony hatással bíró izoflavonokban gazdag összetevője. Fontos szerepet tölt be a változókorral sokszor együtt járó hőhullámok, az éjszakai izzadás és a hangulatzavarok kezelésében. - Maca gyökér kivonat
A maca gyökér kivonat a férfi és a női hormonális működés, a testi-lelki egészség és teljesítőképesség támogatója. A maca gyökér hatásai évezredek óta ismertek, a dél-amerikai őslakosok nemcsak különböző betegségek gyógyítására, de az életkedv növelésére is használták. A maca gyökér kivonat az életerő forrása: immunerősítő, teljesítményfokozó, kedélyjavító, termékenység növelő hatása van. A maca gyökér vitaminokban, zsírsavakban, fehérjében és ásványi anyagokban gazdag, igazi energiaforrás! A maca gyökér kapszula formájában is kapható, a WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő részeként azonban a növényi ösztrogének mellett a hormonális problémákkal küzdő nők testi-lelki egyensúlyát, tettrekészségét erősíti! - Lenmag kivonat
A lenmag jótékony hatása a szervezetben az ösztrogénhez hasonlóan viselkedő lignánoknak köszönhető. Igazi fitoösztrogén gyógynövény, a női hormonrendszer támogatásán túl azonban a lenmag jótékony hatása a változókorban gyakori szorulásos panaszok oldásában és a stressz hatására túltermelődő kortizol mennyiségének csökkentésében is megmutatkozik.
A növényi ösztrogén tartalmú gyógynövények fogyasztása a menstruációs ciklus első felében (1-13. napig) ajánlott, mivel a hormonrendszer optimális működéséhez ekkor több ösztrogénre van szükség. A ciklus második felében növekszik meg a szervezet progeszteron igénye: ekkor inkább a WTN Ciklusbarát progeszteron krémjét használd! A menstruáció elmaradását követő időszakban, így változó korban a növényi ösztrogén tartalmú gyógynövények, így a WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő szedése is 2 héten keresztül ajánlott, utána pedig 2 hét szünetet kell tartani.
WTN Ciklusbarát étrend-kiegészítő nőknek használati javaslat:
- Ciklikusan használd a menopauza előtt az alábbiak szerint: a menstruáció 1. napjától a 13. napig, majd szüneteltesd.
- Menopauza után, ha már nincs menstruációd: 2 hétig használd, bármikor kezdheted, majd 2 hétig tarts szünetet.
- Ajánlott mennyiség: napi 1 kapszula étkezés közben, bő folyadékkal.
- Javasoljuk, hogy a fitoösztrogéneket tartalmazó étrend-kiegészítő használata során építsd be a táplálkozásodba rendszeres fogyasztását a keresztes virágúaknak (brokkoli, karfiol, káposzta, kelbimbó), ugyanis ezek tovább növelik az étrend-kiegészítő hatékonyságát.
Figyelmeztetés
- Férfiaknak nem ajánlott.
- Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
- Az ajánlott napi mennyiséget ne lépd túl.
- A készítményt tartsad gyermekektől elzárva, száraz, hűvös, sötét helyen.
- 18 éves kor alatt nem használható.
- Szoptatás és terhesség alatt fogyasztása nem javasolt.
- Ha bármely termékösszetevőre allergiás, túlérzékeny vagy, ne használd a terméket!
- A ciklusbarát étrend-kiegészítőben lévő angyalgyökér fényérzékenységet okozhat az arra érzékenyeknél, ezért a szolárium használat és a napozás alatt fokozottan figyeljünk bőrünk védelmére vagy még jobb, ha teljesen elkerüljük az erős fényt.
- Nagyon javasolt az étrend-kiegészítők szedését elkülöníteni a kávé fogyasztásától! Ha éhgyomorra iszod a kávét, akkor utána fél órával már beveheted az étrend-kiegészítőt. Ha étkezéssel együtt fogyasztod a kávét, akkor a kávé előtt vagy utána legalább 1 órával célszerű bevenni.
- Nem javasolt az étrend-kiegészítők bevétele tejalapú készítményekkel!
- Amennyiben több étrend-kiegészítőt szedsz akkor konzultálj szakemberrel, hogy milyen sorrendben célszerű szedned őket ahhoz, hogy ne érvényesüljön a hatóanyagok közötti esetleges kioltó hatás.
Ez a termék nem vegán:
- Mert a kapszula alapanyaga nagytisztaságú marhazselatin.