fbpx

A pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen

A pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen A pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen

Fáradt, kedvetlen vagy egy ideje? Nem igazán tudsz odafigyelni a feladataidra úgy, mint régen? Szeretnél leadni néhány kilót, de sehogy se sikerül? Nincs kedved semmihez? Lehet, hogy nem is az élet nehézségei, hanem a pajzsmirigyed okozzák a bajt. A pajzsmirigy alulműködés kezelésére van megoldás!

Lehetséges a pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen, növényi alapú készítményekkel is?

A pajzsmirigy hormon elsősorban a megfelelő anyagcseréért, a szervezet sejtjeinek energiaellátásáért felelős. Pajzsmirigy alulműködés esetén a szervezet lelassul. A jellegzetes panaszokkal küzdők közérzete romlik, fáradnak, rosszkedvűnek érzik magukat: csökken a pulzus, tompul a gondolkodás, elvész az életkedv, a tettrekészség. A pajzsmirigy túlműködés ezzel szemben túlságosan felpörgeti a szervezetet: a gyorsuló anyagcsere révén többek között testsúlycsökkenés, szapora pulzus, izzadás, izgalmi állapot szerepelhetnek a tünetek között.

A kutatások szerint egyre valószínűbb, hogy a pajzsmirigy működés zavarainak kialakulásában a felgyorsult élettempónak, a sokszor elérhetetlen elvárásokból és elképzelésekből, illetve a megvalósításukra tett túlzott erőfeszítésből eredő tartós stressznek jelentős szerepe lehet. Talán nem véletlen, hogy a pajzsmirigy alulműködés férfiaknál ritkábban alakul ki, ez a kórkép a nőket érinti gyakrabban. Ennek a jelenségnek az okai között szerepel a nőket egyre inkább érintő ösztrogén dominancia is, de az sem elhanyagolható tény, hogy sok nő mindennapjait nyomaszthatja manapság a karrierjét építő, jól kereső munkaerő, a jó anya és vidám feleség, valamint a fiatalságát több évtizeden keresztül gondtalanul megőrző nő ideáljának történő megfelelés. A pajzsmirigy alulműködés okozta fáradékonyság, kedvetlenség, illetve a kezdeményezőkészség elvesztése pedig ördögi kör kialakulásához vezet: a kitűzött célok megvalósítása még nehezebbnek tűnik, a túlterheltség érzetéből eredő állandó stressz pedig hozzájárulhat a pajzsmirigy működési zavarainak fennállásához.

A pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen a szükséges ásványi anyagokat, a pajzsmirigy hormonok termelődését támogató aminosavat, illetve bizonyos növényi hatóanyagokat tartalmazó készítményekkel hosszú távon is hatékony lehet. A pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen L-tirozinnal, szelénnel, illetve természetes forrásból – tehát halak és egyéb tenger gyümölcsei, esetleg tengeri alga fogyasztásából – származó jóddal, illetve az ezeket szerves formában tartalmazó, speciálisan a pajzsmirigy működésének támogatására kifejlesztett természetes növényi eredetű étrend-kiegészítő készítményekkel (pl. WTN Pajzsmirigybarát étrend-kiegészítővel) is sikeres lehet.

A pajzsmirigy alulműködés jelei

A pajzsmirigy alulműködés jelei különösen a változó korba lépő nőknél gyakran csak az idősödéssel kapcsolatos életmódbeli és hormonális változásokkal járó kellemetlenségek sokaságaként jelentkeznek. A kedvetlenség, a szellemi tompaság, depresszió, bőrszárazság, levertség, súlygyarapodás vagy éppen a libidó csökkenése nem súlyos tünetek, legtöbben a mindennapi leterheltséggel, az élet hozta nehézségek révén kialakuló fásultsággal indokolják megjelenésüket és nem is gondolják, hogy az okok feltárásával, a tünetek megszüntetésével kellene foglalkozniuk. A pajzsmirigy alulműködés férfiaknál is sokszor kezdődik úgy, hogy a tüneteket pusztán a korral járó változásoknak tudja be orvos és beteg egyaránt. Az alulműködő pajzsmirigy tünetei gyakran egészen addig nem kerülnek kezelésre, amíg komolyabb panaszokat nem okoznak vagy meg nem jelenik a pajzsmirigy problémákat kísérő jellegzetes elváltozás, a struma. Pedig enyhébb esetekben a pajzsmirigy alulműködés kezelése gyógyszer nélkül, életmódbeli változtatásokkal, a megfelelő vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag élelmiszerek vagy speciálisan erre a célra kifejlesztett étrend-kiegészítők fogyasztásával is lehetséges.

Melyek is pontosan a pajzsmirigy alulműködés jelei?

Az alulműködő pajzsmirigy tünetei közé tartozik a hajhullás, a száraz tapintású, hámló bőr, a töredező hajvégek és körmök, állandó fáradtságérzés, fázékonyság, hideg végtagok, lassúbb vérkeringés, alacsony pulzus, lelassult gondolkodás és mindennapi aktivitás, hangulat- és memóriazavarok, a táplálkozás, testmozgás, életmód terén bekövetkezett változásokkal nem indokolható súlygyarapodás vagy éppen csökkent kalóriabevitel mellett is sikertelen fogyási kísérletek, székrekedés, puffadás, lassú anyagcsere, a koleszterinszint emelkedése, csökkent szexuális vágy, menstruációs zavarok vagy meddőség, de mindezek mellett az arcon, különösen a szemek környékén jelentkező duzzanat, különböző allergiás tünetek megjelenése, gyakori betegeskedés, megfázás is tartozhat a pajzsmirigy alulműködés jelei közé.

A pajzsmirigy működési zavaraira utaló tünetek közül a leginkább közismert a struma, régiesebb nevén golyva, azaz a pajzsmirigy megnagyobbodása, amely a nyak elülső részén, a nyelés közben egyébként is jól tapintható pajzsmirigy régiójában megjelenő duzzanat formájában szabad szemmel is látható elváltozás. Méretétől függően a struma nyomhatja a légcsövet és a nyelőcsövet is, ezáltal az érintett területen fájdalmat, nyelési és légzési nehézséget is okozhat.

Az alulműködő pajzsmirigy tünetei sokféleségük miatt egyéb kórképek jelei is lehetnek. A pajzsmirigy tapintása, ultrahangos vizsgálata és a vérkép elemzése segítheti a pontos diagnózis felállítását. Egyes szakértők szerint azonban a pajzsmirigy működési zavarai korai fázisban nem mutathatók ki a pajzsmirigy hormon szintjét mérő szokásos vérvizsgálattal. Előfordulhatnak tehát olyan esetek is, amikor a pajzsmirigy hormon szintje a megfelelő tartományon belül van ugyan a vérkép elemzése során, a betegek jellegzetes panaszait azonban mégis a pajzsmirigy hormonok termelődésének megváltozása okozza. Ilyen esetekben – különösen nőknél – a hormonháztartás részletesebb vizsgálatára, illetve az életmódbeli tényezők, a mindennapi stressz hatásainak feltárására is szükség lehet. Az életmódbeli hatásokra a legjobb példa, hogy Magyarországon – egyes alföldi régiók kivételével - a termőtalaj adottságai miatt az emberek jelentős része nem jut megfelelő mennyiségű jódhoz a mindennapi táplálkozás során, jódozott só fogyasztásával azonban ez a jelenség ellensúlyozható. A jódhiány tünetei közül talán a legjellegzetesebb a pajzsmirigy alulműködés, ugyanakkor a jód nem természetes forrásból származó, túlságosan nagy mennyiségű pótlása a pajzsmirigy túlműködését idézheti elő.

A pajzsmirigy alulműködés hízás esetén is szerepelhet a lehetséges okok között

Te is azok közé a nők közé tartozol, akik évek óta több-kevesebb súlyfelesleggel küzdenek? Számos diétát és edzésmódszert kipróbáltál már, de a mérleg meg sem mozdul, te pedig unod már az állandó önfegyelmet és az L-es méreteket? Tudtad, hogy a pajzsmirigy alulműködés a hízás, a sikertelen fogyókúra oka is lehet?

Kevesen gondolnak arra, hogy az egészséges táplálkozási irányelveket szem előtt tartó étrend, illetve rendszeres mozgás mellett is makacsul megmaradó vagy éppen lassan szaporodó plusz kilók mögött a pajzsmirigy alulműködés okozta hormonális változások is meghúzódhatnak. Ha úgy érzed, hogy az anyagcseréd az utóbbi időben különösen lelassult, székrekedéses panaszaid vannak, akkor - akár abban az esetben is, ha az alulműködő pajzsmirigy tünetei közül a többit nem is tapasztaltad eddig igazán - megtörténhet, hogy a pajzsmirigy alulműködés hízás, vagy meddő fogyókúra formájában jelentkezik először. A sikeres fogyókúra pajzsmirigy alulműködés esetén a lelassult anyagcsere miatt sokszor nehézségekbe ütközik.

Az esetek egy részében az indokolatlan hízás okozója, a pajzsmirigy alulműködés kezelése gyógyszer nélkül, pontosabban a pajzsmirigy működését támogató természetes növényi összetevőket tartalmazó étrend-kiegészítő készítmények fogyasztásával is lehetséges. A szükséges ásványi anyagok, jellemzően a jód és a szelén, illetve a pajzsmirigy hormon termelését segítő aminosav, az L-tirozin pótlásával a fogyókúra pajzsmirigy alulműködés esetén is sikeres lehet!

A pajzsmirigy alulműködés lelki oka: a stressz

A pajzsmirigy alulműködés oka lehet a hormonháztartás zavara, ásványi anyag, különösen jód-, illetve szelénhiány, gyógyszeres kezelés, gyulladás a szervezetben, illetve a pajzsmirigy autoimmun eredetű gyulladásos állapota is. Egyes megfigyelések szerint azonban a pajzsmirigy alulműködés lelki oka sem elhanyagolható. A napjainkban egyre jellemzőbb, nemcsak a túlterheltségből, hanem a kitűzött célok, követendő minták sokféleségéből eredő állandó szorongás, a magánéletben bekövetkező traumák, betegségek okozta, nehezen feldolgozható stressz sok esetben a pajzsmirigy alulműködés lelki oka lehet.

A jódhiány tünetei pajzsmirigy alulműködésre utalnak?

A pajzsmirigy hormonok termelődéséhez a szervezetnek jódra van szüksége. A mindennapi táplálkozás során a szervezetbe kerülő jód a pajzsmirigyben raktározódik. Mivel a szervezet jódhiányos állapota a pajzsmirigy alulműködését idézheti elő, a pajzsmirigy jód készleteinek felmérése rendszerint a jódhiány tünetei alapján, a pajzsmirigy hormonok vizsgálatával történik. A jódhiány tünetei tehát a pajzsmirigy alulműködés jeleihez nagyon hasonlók. Magyarország nagy részén – kivéve az Alföld közepét – nincs a talajban elegendő jód, pedig a pajzsmirigy jód ellátottsága kihat az anyagcserére, a különböző hormonális és fejlődési folyamatokra is. A jód pótlása kapcsán azonban indokolt az óvatosság, mivel a túlzott jódbevitel egyrészt a pajzsmirigy túlműködését okozhatja (különösen szelénhiány esetén), másrészt bizonyos pajzsmirigy betegségekben is fokozhatja a panaszok intenzitását. A szerves forrásból származó ásványi anyagok nemcsak hatékonyabban szívódnak fel a szervezetben, de a túladagolás veszélye is jelentősen csökken. A jódozott konyhasó mindennapos használatán kívül kiváló jódforrást jelentenek a tengeri halak, kagylók, rákok. A tengeri moszat és a tengeri alga pajzsmirigy alulműködés esetén szintén kiváló, természetes jódforrás, amely Magyarországon étrend-kiegészítő készítmények formájában is elérhető (pl. WTN Jód és Szelén).

A pajzsmirigy jód raktárainak természetes forrásból történő feltöltése tehát megoldást jelenthet az alulműködő pajzsmirigy tüneteinek kezelésében.

A szelén hatása a pajzsmirigyre

A szelén hatása a pajzsmirigyre kutatások szerint a jódhoz hasonló fontosságú, a pajzsmirigy hormonok megfelelő mennyiségű termelődéséhez nemcsak jódra, hanem szelénre is szükség van.

Ennek megfelelően a szelén hatása a pajzsmirigyre a jódhoz hasonló: hiánya a pajzsmirigy alulműködését, ezáltal az anyagcsere lelassulását, a szervezet energiaszintjének csökkenését eredményezheti. A szelén hiánya a pajzsmirigy alulműködés jeleihez hasonlóan állandó szellemi és fizikai fáradtságérzést, indokolatlan testsúlygyarapodást, illetve állapotos nőknél akár vetélést is okozhat. A szelén pajzsmirigy alulműködés esetén tehát szintén azok közé az alapvető ásványi anyagok közé tartozik, melyeknek pótlásáról gondoskodni kell. A szelén pajzsmirigy működést támogató hatása a többi ásványi anyaghoz hasonlóan legjobban akkor érvényesül, ha táplálék vagy olyan étrend-kiegészítő formájában fogyasztod, amelyben a szelén szerves kötésben van jelen (pl. WTN Jód és Szelén). Nagyobb mennyiségű szelént tartalmaz a tojás, illetve a tengeri halak, rákok, kagylók.

Mire jó az L-tirozin?

Nemcsak a pajzsmirigy működését fokozza, hanem feldobja a hangulatodat is!

Az L-tirozin egy, a szervezet által normál körülmények között is termelt aminosav, amelyre nemcsak a T3 és T4 pajzsmirigy hormonok előállításához van szükség, de a szervezet ebből állítja elő a mindennapi hangulat, életkedv alakulását, valamint a stresszkezelő képességet meghatározó dopamint és noradrenalint is. A szervezet alacsony L-tirozin szintje tehát depressziót, tétlenséget, kedvetlenséget, memória- és hangulatzavarokat okozhat. A szervezeted egészséges működéséhez szükséges összes ásványi anyaghoz, nyomelemhez, vitaminhoz hasonlóan az L-tirozin felszívódása is akkor a leghatékonyabb, ha természetes formában fogyasztod el. A magas fehérjetartalmú ételek, tejtermékek, húsok, illetve az avokádó és a banán tartalmazza ezt a létfontosságú aminosavat nagyobb mennyiségben. Bár a pajzsmirigy alulműködés kezelése gyógyszer nélkül súlyosabb esetekben általában nem lehetséges, szükség esetén az L-tirozin pótlására válassz olyan étrend-kiegészítő készítményt, amely a hatóanyagokat szerves formában, természetes növényi kivonatok feldolgozása révén tartalmazza (pl. WTN Pajzsmirigybarát étrend-kiegészítő)!

A pajzsmirigy alulműködés gyógynövény alapú kezelésére alkalmazott hatékony megoldás

A pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen tehát a pajzsmirigy működését támogató ásványi anyagok és vitaminok fogyasztásával kezdődik. A pajzsmirigy hormonok termelődését támogató legfontosabb ásványi anyagok, a jód és a szelén pótlása akkor a leghatékonyabb, ha természetes formában jut hozzá a szervezeted. A WTN Pajzsmirigybarát étrend-kiegészítő a pajzsmirigy alulműködés gyógynövény alapú, természetes kezelését lehetővé tevő, kiváló szerves jód és szelén forrás. A tengeri moszat és a tengeri alga pajzsmirigy támogató hatása jelentős jódtartalmuknak köszönhető, a szelénes élesztő pedig szintén szerves formában segíti elő a szelén pajzsmirigy működést segítő hatásának érvényesülését.

A kapszula egyik legfontosabb hatóanyaga az L-tirozin, a pajzsmirigy hormonok megfelelő termelődéséhez nélkülözhetetlen aminosav. Az L-tirozin (tyrosine) hatása a jódhoz hasonlóan, pajzsmirigy alulműködésben szenvedő betegeknél érvényesül megfelelően, a pajzsmirigy működését fokozó tulajdonságai miatt pajzsmirigy túlműködés esetén szedése kerülendő.

A kifejezetten a pajzsmirigy alulműködés gyógynövény alapú támogatására kifejlesztett kapszula a létfontosságú ásványi anyagokon túl indiai balzsamfa kivonatot is tartalmaz. Az indiai balzsamfa (más néven guggul) kivonatát a népgyógyászatban hagyományosan az anyagcsere működés élénkítésére használták. A növényi hatóanyag kutatása során kapott eredmények szerint az indiai balzsamfa kivonat a T4 pajzsmirigy hormon hatékonyabb T3 hormonná alakulását segíti elő, ennek a folyamatnak eredménye a régóta ismert és kihasznált anyagcsere fokozó, zsírégető hatás. A WTN Pajzsmirigybarát étrend-kiegészítő alkalmazásával tehát a fogyókúra pajzsmirigy alulműködés esetén sem lehetetlen többé. A termék fogyasztása nemcsak a pajzsmirigy alulműködés természetes gyógymódja lehet, de a fokozott zsírégetés révén a pajzsmirigy alulműködés hízást eredményező hatását is ellensúlyozza.

A pajzsmirigy működését támogató ásványi anyagokat, természetes forrásból származó jódot és szelént, L-tirozint és a pajzsmirigy hormonok hatékonyabb termelődését elősegítő indiai balzsamfa kivonatot tartalmazó, szerves kivonatokból készült WTN Pajzsmirigybarát étrend-kiegészítő kapszula alkalmazásával a pajzsmirigy alulműködés kezelése természetesen, a mellékhatások veszélyének csökkentésével, hosszú távon is sikeres lehet.

Figyelmedbe ajánljuk a következő megoldási javaslatainkat:

Ha értesülni szeretnél legújabb akcióinkról, ajándékainkról

Kérjük töltsd ki!
Kérjük töltsd ki!
Elolvasás után jelöld be a mezőt!
Kérlek, ezt a mezőt is töltsd ki!
"Nem vagyok robot" teszt sikertelen.

Elérhetőségeink

Központi telefonszámunk:
+36 1 800 1999
Munkanapokon 9:00-15:00 között.

E-mail: info@wtn.hu
Terméktanácsadás: kérdéseit várjuk a hogyan@wtn.hu e-mail címre.

Telefon mellékek

1-es mellék: Leadott megrendelések
2-es mellék: Csomagszállítás
3-es mellék: Számlázás
4-es mellék: Viszonteladói, kiskereskedelmi információk

Kövess Minket