Vajon érdemes B-vitaminokat bioaktív formában pótolni? A világon hányan használják még termékeikben az aktív hatóanyag formákat? Milyen profitérdek állhat egyes gyártók mögött? Ha kíváncsi vagy a válaszokra, hallgasd meg legújabb videónkat, melyekben Szabolcs bemutatja, hogy mely neves, nagy gyártók alkalmaznak még aktív B-vitaminokat, milyen profit különbségek lehetnek az egyes étrend-kiegészítő gyártók között, valamint a válaszok megértéséhez személyes megtapasztalásra is buzdít.
Néhány gondolat a bioaktív B-vitaminokról.
Az utóbbi időben felmerült, hogy én önkényesen ajánlok bioaktív B-vitaminokat. Nézzük meg, hogy mennyire ez a helyzet, merthogy természetesen ezt nem én találtam ki, hanem a világon nagyszámú olyan cég van, aki szintén azt gondolja, hogy igenis nagyon jó bioaktív B-vitaminokat használni.
Hoztam néhány példát: pl. a világ egyik legnagyobb étrend-kiegészítő gyártója a Now Foods, Life Extension vagy a Thorne. Gyakorlatilag szinte mindenki ismeri őket, aki ebben a szubkultúrában egy picit is elmerül. További példa: a Seeking Health. Felesleges is folytatni. Az egyik személyes kedvencem a Wellness Resources nevű amerikai cég, aki csak bioaktív B-vitaminokat javasol a termékeiben. Nyilván nemcsak az a lényeg, hogy a cégek mit javasolnak, hanem a visszajelzések is. Ezekről megtalálhatóak vásárlói visszajelzések pl.az Amazon, vagy az Iherb oldalon, mindenki nézze meg magának.
Tehát ez nem az én önkényem. Egy csomó cég van világszerte, aki bioaktív B-vitaminokat használ, és nagyon sok elégedett vásárlói véleményt is lehet találni.
Amikor felmerült ez a felvetés, akkor megfogalmazódott az is, hogy mennyire feleslegesen javasolják ezek a cégek a bioaktív B-vitaminokat. Volt egy látványos aggódás is a vásárlók pénztárcájáért, valamint, hogy ez sportszerűtlen, és a cégek profitéhsége áll a háttérben, az az igazi motiváció. Úgyhogy én gondoltam, hogy benézek a függöny mögé.
Megnéztem a nemzeticegtar.hu és az e-beszámoló teljesen publikus cégadat nyilvántartásokat. Mindenkit bátorítok, hogy használja ezeket.
Ez alapján vegyünk két céget. Mind a kettő kis kockázatú, tehát a számok vélhetőleg teljesen fedik a valóságot.
- példa: olcsó vitaminokat és minden esetben inaktív B-vitaminokat kínáló cég
2,4 milliárdos bevétele mellé 1,2 milliárd nyereség társult 2020-ban, ami kb. 50%-ot jelent. Ez egyébként teljesen példátlan, ez egy hihetetlenül magas nyereségességi ráta.
- példa: drága vitaminokat és minden esetben bioaktív B-vitaminokat kínáló cég
504 milliós bevétel mellé 72 millió nyereség párosult, tehát ez kb. 15%.
Ebből az adatsorból elég könnyű azt megállapítani, hogy olcsó vitaminokat kínálni az embereknek az sokkal, de sokkal nagyobb üzlet, mint bioaktívat (kb. 300%-kal). Tehát a bioaktív vitaminok vélhetőleg nem azért használatosak széleskörben más cégeknél is, merthogy ezzel gazdaságilag feltétlenül jobban járnának, hanem azért, mert hatékonyak. És nekem is ez a véleményem. Az olcsó inaktív vitaminok használata üzletileg sokkal jobb, ezt nagyon könnyű belátni.
Az én javaslatom egyébként az, hogy mindez nem számít, mert mindenkinek saját magának kellene kipróbálnia önmagán, hogy számára melyik a kedvezőbb. Ehhez semmi másra nincs szükség, minthogy mindenki 2 hónapig próbálja ki és természetesen figyelje magát, hogy hogyan érzi magát, hogy mi a helyzet – az teljesen mindegy, hogy aktívval vagy inaktívval kezdi. Tartson 1 hónap szünetet, majd a másikból is szedjen 1-2 hónapos kúrát és mindenféleképpen saját tapasztalata alapján döntse el, hogy számára melyik a kedvezőbb.
Köszönöm szépen!
Figyelmedbe ajánljuk a következő megoldási javaslatainkat: