Találkoztatok már olyan étrend-kiegészítőkkel, amelyeknél csak összetevő felsorolást láttatok, de hatóanyag mennyiségeket nem? Mi találkoztunk már és arra gondoltunk megosztjuk veletek a nézőpontunkat a témával kapcsolatban. A következő videóban felvonultatunk két lehetséges okot, amely az egyes hatóanyag-koncentrációk elrejtése mögött húzódhat. Ha érdekel a véleményünk, kattints a videóra!
Néhány gondolat a gyártói ködösítések témakörében, amikor a különböző minőségekkel, koncentrációkkal megy a játék.
Konkrét példákat hoztam, amelyek felfedezhetők általában különböző termékek, nagyon gyakran a multivitaminok, kismamavitaminok, gyerekvitaminok esetében.
Így vannak feltűntetve a címke hátoldalán:
C-vitamin: L-aszkorbinsav + bio acerola kivonat
Az szerepel a címkén, hogy aszkorbinsavból és bio acerola kivonatból tartalmaz 500 mg-ot. Igen ám, csak éppen elfelejtik odaírni, hogy mennyi bio acerola kivonatról beszélünk. Ez azért lényeges, mert az aszkorbinsav nagyon olcsó és nem igazán jó, a bio acerola viszont nagyon jó lenne, de nagyon drága.
B1-vitamin: tiamin HCl + tiamin pirofoszfát klorid
A tiamin-hidroklorid (tiamin HCl) egy inaktív forma, komoly átalakuláson kell átmennie a szervezetben és olcsó. A tiamin pirofoszfát klorid ez a koenzim forma, ez jól működik, ezt kéne használni, de ez nagyon-nagyon drága.
Ilyenkor az szokott történni, hogy gyakorlatilag a tiamin pirofoszfát kloridról szól a leírás, hogy ez milyen szuper, de valójában csak nyomnyi mennyiség van benne. 99%-ban tiamin HCl-ot tartalmaz B1-vitaminként a termék.
B5-vitamin: kalcium d pantotenát + pantetin + bio növényi kivonatok
A kalcium D pantotenát helyett sokkal jobb lenne pantetint használni. Itt is sokszor feltűnnek a bio növényi kivonatok.
B9-vitamin: folsav + folát
A személyes kedvencem, a negatív példa abszolút elsőszámú helyezettje, amikor a teljesen rossz formájú folsavat összekeverik a foláttal. Nem lehet tudni, hogy miből mennyi van benne. Abszolút kerülném, hogyha ezt látnám egy terméknek a címkéjén.
Még lehetne sorolni a példákat.Pl. Cink esetében (cink-glicinát + bio növényi kivonatok), jód (kálium jodid + bio moszat), stb.
Viszont élesen elkülöníteném azokat az eseteket - mert nem minden esetben feltételezhető negatív hozzáállás egy gyártó részéről - mikor a B12-vitamin, az adezonil-kobalamin és metil-kobalaminból áll össze. Mind a két forma nagyon-nagyon jó. A vásárló tehát biztos, hogy egy nagyon jót kap, de jellemzően előfordul, hogy a gyártó úgy védi a szellemi terméket, hogy nem árulja el ezek kettő arányát, hogy hogy működnek nagyon jól.
Összegezve:
Hogyha egy adott termék címkéjén nincsen odaírva a pontos mennyiség, akkor a gyártó minden esetben valamit el szeretne rejteni. Itt ugye két opció van:
- Nagyon-nagyon jó anyagokat használ fel és a saját szellemi termékét próbálja védeni ezzel a módszerrel.
- Csak egy átverés és a marketingről szól az egész. Sajnos az esetek 99%-ában ez a helyzet.
Nem érdemes ez alapján választani terméket, más szempontokat is figyelembe kell venni.
Köszönöm szépen!
Figyelmedbe ajánljuk a következő megoldási javaslatainkat: